České Švýcarsko - Klenot mezi českými národními parky

České Švýcarsko je nádherný národní park nacházející se v severní části České republiky, na hranicích s Německem. Tato oblast je známá svými působivými pískovcovými skalními útvary, nekonečnými lesy, klidnými údolími a množstvím turistických tras. V tomto článku se podíváme na hlavní atrakce a zajímavosti tohoto parku, které byste neměli přehlédnout při vaší návštěvě. A pokud hledáte ubytování, doporučíme vám i několik chat v Českém Švýcarsku, které vám zajistí pohodlný základ pro vaše dobrodružství.

Pravčická brána

Největší přírodní pískovcová brána v Evropě, Pravčická brána, je nepochybně nejznámější a nejnavštěvovanější památkou Českého Švýcarska. Její rozpětí dosahuje 26,5 metrů a výška činí 16 metrů. Na vrcholu brány se nachází vyhlídková plošina, odkud se naskýtá dechberoucí výhled na okolní krajinu.

Hřensko a soutěsky na řece Kamenici

Hřensko je nejmenší město v České republice a výchozí bod pro výlety do dvou nejkrásnějších soutěsek v Českém Švýcarsku – Edmundovy a Divoké soutěsky. Projížďka po řece Kamenici na malých člunech, poháněných místními veslaři, je nezapomenutelným zážitkem.

Mariina vyhlídka a Jetřichovice

Mariina vyhlídka, nacházející se nedaleko obce Jetřichovice, nabízí panoramatický pohled na horské údolí, kterým protéká řeka Kamenice. Jetřichovice je také ideálním výchozím bodem pro další turistické trasy, které vedou k dalším vyhlídkovým bodům a skalním útvarům.

Chata České Švýcarsko – ubytování uprostřed nádhery

Ubytování v oblasti Českého Švýcarska je velmi rozmanité, ale jedním z nejlepších způsobů, jak se ubytovat, je v v útulné chatě či tradiční roubence. Chalupy nabízejí komfortní a útulné prostředí, které vás uchvátí svou atmosférou. Seznam nejlepších chat v Českém Švýcarsku:

HeartWood

Nově postavená roubenka pojící tradici a luxus je pouhých 5 minut cesty autem od Českého švýcarska a 8 minut cesty od lyžařského areálu Jiřetín. K dispozici je zázemí pro rodiny s dětmi, venkovní posezení, sauna, fotbálek, úschovna kol a ultrarychlý internet od Elona Muska. Kapacita je 2x 6 osob a soukromé parkování pojme 5 aut.

Chata Na Tokání

Tato chata se nachází v srdci Českého Švýcarska, obklopena nádhernou přírodou a v blízkosti turistických tras. Nabízí pohodlné ubytování, které je ideální pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel.

Chata U Pěti věží

Chata U Pěti věží se nachází nedaleko Jetřichovic a je skvělým výchozím bodem pro výlety do okolí. Chata nabízí útulné pokoje a společenskou místnost, kde můžete strávit večer u krbu.

Chata Vlčí hora

Tato chata se nachází na vrcholu Vlčí hory a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Je ideálním místem pro turisty, kteří hledají klid a pohodu uprostřed přírody.

Cyklotrasy a další aktivity

České Švýcarsko je ideálním místem pro milovníky cykloturistiky, neboť nabízí množství značených cyklotras vedoucích krásnou krajinou. Kromě pěší turistiky a cyklistiky můžete vyzkoušet i horolezectví na pískovcových skalách nebo si zahrát golf na některém z okolních golfových hřišť.

Závěr

České Švýcarsko je jedním z nejkrásnějších národních parků v České republice, který skýtá nejen nádhernou přírodu, ale i širokou škálu aktivit pro celou rodinu. Ať už se rozhodnete pro turistiku, cyklistiku, horolezectví nebo jen odpočinek v chatě České Švýcarsko, jistě si užijete nezapomenutelný zážitek.

Fotogalerie