Pevnost Königstein - jedna z největších horských pevností v Evropě

Festung Königstein (Pevnost Königstein) je jedna z největších horských pevností v Evropě a nachází se v Saském Švýcarsku v Německu, nedaleko města Pirna. Tato impozantní pevnost s bohatou historií a nádhernými výhledy na okolní krajinu je ideálním cílem pro jednodenní výlet.

Historie

Festung Königstein má více než 750 let dlouhou historii. Původně sloužila jako klášter, později byla přestavěna na hrad a poté na pevnost. Během staletí byla využívána jako obranné zařízení, královský palác, státní vězení a dokonce i jako pokladnice pro saské krále. Dnes je pevnost oblíbenou turistickou atrakcí, která hostí mnoho kulturních akcí a výstav.

Co vidět a dělat:

  1. Prohlídka pevnosti: Navštivte více než 50 objektů a muzeí roztroušených po areálu pevnosti. Mezi nejzajímavější patří historická zbrojnice, kasematy, císařské pokoje a vězení. Prohlídka pevnosti vám poskytne detailní pohled na život v různých historických obdobích.
  2. Věž Friedrichsburg: Tato 42 metrů vysoká věž nabízí úchvatný výhled na řeku Labe, Saské Švýcarsko a okolní krajinu. Věž byla původně součástí obranného systému pevnosti a dnes je jedním z jejích hlavních turistických lákadel.
  3. Podzemní studna: Navštivte nejhlubší studnu v Sasku, která se nachází v areálu pevnosti. Tato 152,5 metru hluboká studna byla vytesána přímo do skály a zásobovala obyvatele pevnosti vodou během obléhání.
  4. Akce a výstavy: Festung Königstein pořádá pravidelně kulturní akce, jako jsou koncerty, divadelní představení a výstavy, které představují historii a kulturu regionu. Plán své návštěvy můžete přizpůsobit tak, abyste se zúčastnili některé z těchto akcí.

Jak se tam dostat:

Festung Königstein je nejsnáze dostupná autem nebo vlakem. Nejbližší vlaková zastávka je Königstein (Sachs), odkud je pevnost vzdálená asi 3 km. Můžete se vydat pěšky nebo využít místní autobusové spojení. Další možností je dojet autem a zaparkovat na jednom z parkovišť u pevnosti.

Pokud hledáte více dobrodružství, můžete se na pevnost dostat lodí po řece Labi. V sezóně jezdí pravidelně výletní lodě z města Pirna, Bad Schandau nebo z dalších míst v Saském Švýcarsku. Plavba lodí vám poskytne jedinečnou příležitost obdivovat krajinu z pohledu řeky.

Praktické informace:

  1. Vstupné: Pro vstup na pevnost se platí vstupné. Zkontrolujte aktuální ceny a slevy na oficiálních webových stránkách pevnosti.
  2. Otevírací doba: Festung Königstein je otevřena po celý rok, ale otevírací doba se může měnit v závislosti na ročním období. Navštivte webové stránky pevnosti pro aktuální informace.
  3. Občerstvení: V areálu pevnosti naleznete několik restaurací, kaváren a občerstvení, kde si můžete odpočinout a nabrat energii.
  4. Strávený čas: Plánujte strávit na pevnosti alespoň půl dne, abyste měli dostatek času prozkoumat všechny její zajímavosti a užít si výhledy na okolní krajinu.

Festung Königstein je fascinujícím místem s bohatou historií, které stojí za návštěvu při výletu do Saského Švýcarska. Nádherné výhledy, historické památky a kulturní akce z něj činí ideální cíl pro celou rodinu.

Fotogalerie