Saské Švýcarsko - objevujte krásy Českosaského Švýcarska i na německé straně

Českosaské Švýcarsko, známé také jako Saské Švýcarsko, je nádherná oblast na německé straně hranice, která je pokračováním Českého Švýcarska. Tato oblast nabízí mnoho příležitostí k objevování úžasné přírody, skalních útvarů a malebných vesniček. Zde je několik tipů, kam se vydat v Českosaském Švýcarsku na německé straně:

 1. Bastei: Bastei je jednou z nejznámějších atrakcí v Saském Švýcarsku a nabízí úchvatný výhled na skalní město a řeku Labe. Na vrcholu se nachází Bastejský most, který spojuje skalní věže a nabízí jedinečné panoráma.
 2. Festung Königstein: Festung Königstein je rozsáhlá horská pevnost, která se tyčí nad řekou Labe. Pevnost má bohatou historii a je dnes populární turistickou atrakcí s muzeem, restaurací a mnoha zajímavými expozicemi.
 3. Bad Schandau: Bad Schandau je malebné lázeňské městečko na břehu řeky Labe, které nabízí řadu kulturních a přírodních atrakcí. Můžete navštívit místní lázně, procházet se po historickém centru nebo se vydat na túru do okolních hor.
 4. Kirnitzschtal: Toto malebné údolí se nachází v Saském Švýcarsku a je protkáno řekou Kirnitzsch. Je ideálním místem pro pěší turistiku, cyklistiku nebo pikniky v přírodě.
 5. Schrammsteine: Schrammsteine je skupina skalních věží a útesů, které nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Značené turistické trasy vás provedou kolem těchto útvarů a nabídnou mnoho příležitostí k fotografování a odpočinku.
 6. Lilienstein: Lilienstein je impozantní skalní stolová hora, která se tyčí nad řekou Labe. Je to oblíbený cíl pro turisty a horolezce, kteří ocení nádherné výhledy na okolní krajinu.
 7. Polenztal: Polenztal je krásné údolí protkané řekou Polenz a lemované strmými skalními stěnami. Tato oblast je ideální pro pěší turistiku, cyklistiku a pozorování divoké přírody.
 8. Barbarine: Barbarine je významný skalní útvar v Saském Švýcarsku, který je oblíbený mezi horolezci a turisty. Je to jedna z nejvýraznějších skalních věží v oblasti, která dosahuje výšky 42,7 metrů.
 9. Großer Zschand: Großer Zschand je rozsáhlé údolí v Saském Švýcarsku, které nabízí mnoho turistických tras a zajímavých skalních útvarů k objevování. Je to také dobré místo pro sledování divoké zvěře, jako jsou jeleni nebo divoká prasata.
 10. Kuhstall:Kuhstall je druhý největší skalní oblouk v Saském Švýcarsku a oblíbená turistická destinace. Zde můžete obdivovat krásný výhled na okolní krajinu a navštívit nedaleký Himmelsleiter, historické kamenné schodiště.
 11. Sebnitz: Sebnitz je malé město v Saském Švýcarsku, které je ideální základnou pro výlety do okolních hor. V Sebnitzu se nachází také muzeum umělých květin, které je jedinečnou atrakcí v regionu.

Při navštěvování Českosaského Švýcarska na německé straně nezapomeňte dodržovat místní pravidla a ochranu přírody, aby tato nádherná krajina zůstala zachována pro budoucí generace. Vždy se řiďte značenými turistickými trasami a nevstupujte do chráněných oblastí nebo na soukromé pozemky bez povolení.

Fotogalerie